Kyla klausimų?
info@parkavimosistema.lt
Tel. nr.: +37069333351

Vaizdo registratoriai

Eismo intensyvumui gatvėse tik didėjant, daugėja ir avarijų, kitų eismo įvykių, pažeidėjų, chuliganiškai vairuojančių eismo dalyvių, todėl vaizdo registratorius tampa būtinybe, jei kelyje norima jaustis saugiai. Juo užfiksuoti vaizdai gali padėti išspręsti daugybę problemų ir nesusipratimų, nustatyti tikruosius kaltininkus ir įvykio aplinkybes, identifikuoti ir surasti pažeidėjus. Kokybiški, aiškūs vaizdo registratoriaus įrašai tampa svariu įrodymu bet kurioje konfliktinėje situacijoje, todėl itin svarbu jo raiška, filmavimo kampas, judesio aptikimo funkcija, atsparumas. Tik patikimų gamintojų vaizdo registratoriai pasižymi visomis šiomis savybėmis.

Registratorius registratoriui nelygus

Kad kelyje tikrai galėtumėte jaustis saugiai, svarbu ne tik pats registratorius, tačiau ir jo kokybė. Pirmiausia įvertinti reikėtų raiškos, vaizdo filmavimo kampo, G-jutiklio ir judesio aptikimo funkcijos galimybes. Registratoriumi užfiksuotas vaizdas turi būti aiškus, suprantamas, visapusis. Turi būti gerai matomi aplink esantys automobiliai, jų valstybinis numeris, vietos, pastatai, ženklai ir užrašai. Jei filmuota medžiaga yra nekokybiška, sunku įžiūrėti raides ar iškraipytos spalvos, nėra matoma, kas vyko greta įvykio, vargu, ar tai galės tapti svariu įrodymu ir ar investicija bus prasminga. 

Be abejonės, registratorius turi būti lengvai tvirtinamas, tačiau tvirtai laikytis, kad jo naudojimas nekeltų rūpesčių: nebūtų sunku uždėti, bet ir nekristų važiuojant bet kokia danga. Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į papildomas prietaiso funkcijas. Štai, pavyzdžiui, jei naudojamas toks vaizdo registratorius, kuris palaiko dvi filmavimo kameras – užtikrinamas maksimalus stebėjimas, nes tuo pačiu metu vaizdas yra įrašomas iš dviejų skirtingų pusių. 

Asmeninis saugumas ir socialinė atsakomybė

Vaizdo registratorius, pirmiausia, veikia kaip asmeninio saugumo priemonė. Eismo įvykio atveju juo nufilmuoti vaizdai tampa priemone teisingai išspręsti ginčus ir įrodyti kaltę. Ne mažiau svarbūs ir tie atvejai, kai transporto priemonė būna apgadinta dėl aplinkos veiksnių, prastos kelio kokybės, duobių. Vagystės metu – čia itin svarbu judesio aptikimo funkcijos kokybė – užfiksuojamos visos aplinkybės ir net patys nusikaltėliai (ir tais atvejais, kai plėšiamas ne Jūsų automobilis). Taip pat naudingi gali būti  ir pakelėje užfiksuoti vaizdai – pėsčiųjų elgesys, užpuolimai, kitų automobilių susidūrimai ar kiti panašūs įvykiai. Tam tikra prasme vaizdo registratorius gali atlikti ir darbo kontrolės funkcijas – peržiūrėjus įrašus aiškiai matoma, kurią dieną, kuriuo tiksliai laiku, kurioje vietoje buvo transporto priemonės valdytojas.

Be to, sąmoningoje visuomenėje vis dažniau jaučiama socialinė atsakomybė dėl visų eismo dalyvių, todėl jei pavyksta registratoriumi užfiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidėjus (nepaisančius šviesoforo signalų, kelio ženklų ar stovėjimo taisyklių, vairavimo stiliumi keliančius pavojų kitiems eismo dalyviams, pėstiesiems, viršijančius greitį ir kitais būdais nesilaikančius saugumo kelyje) neretai ši medžiaga pasiekia teisėsaugą. Tokia vairuotojų pagalba mažinti pavojų keliuose yra gana svari.